Ayazma halkı oturma eyleminde

10 05 2010

Kentsel dönüşüm projesi mağduru Ayazma halkı Küçükçekmece Belediyesi önünde yaptıkları oturma eyleminin 2. haftasını geride bıraktı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın kendilerine söz vererek konut sahibi yapacağını söylediği daha sonra ise hak sahibi olmadıkları iddiası ile mağdur ettiği Ayazma halkı Küçükçemece Belediyesi önündeki oturma eylemlerine devam ediyor.

İstanbul İkitelli Ayazma mahallesinde yaşayan ‘kentsel dönüşüm’ mağduru aileler Küçükçekmece Belediyesi’nin önünde eylemdeydi. Kendilerine verilen sözlerin takipçisi olduklarını belirten 18 aile her hafta cumartesi ve pazar günü gerçekleştirdikleri oturma eylemin 2. haftasını geride bıraktı.

Ayazma Tepeüstü ‘Kentsel Dönüşüm Projesi ‘ adı altında gerçekleştirilen yıkımlardan sonra 2004 yılında imzalanan protokolle Ayazma’da yaşayanlara davet mektupları gönderilerek herkese “durumuna uygun çözüm getirileceği” söylenmişti. Ancak verilen sözler yerine getirilmeyerek çoğu dar gelirli olan Ayazma halkı mağdur edildi.

Mağdur edilen aileler Belediye önüne kurdukları çadırlarda, kendilerine verilen sözler yerine getirilene kadar her türlü hukuki yola başvurarak haklarını arayacaklarını söylüyorlar.

Kaynak : sol.org.tr

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: